שמות האמנים המוכרים בהיסטוריה הישראלית

אם תבחרו במסלול לימודי אמנות תלמדו על מגוון אמנים מוכרים ישראלים, אמנים מוכשרים ומשפיעים בהיסטוריה הישראלית שיצירותיהם המפורסמים מהווים משקל רב בתרבות הישראלית. להלן מספר דוגמאות לאמנים מוכרים ומשפיעים בהיסטוריה הישראלית:

  • דני קרוון

פסל יציר ומעצב תפאורות חתן פרסי ישראל נולד בתל אביב לאב אדריכל. למד אמנות בבצלאל ולמד גם בפירנצה ובפריז. פיסל בין השאר אנדרטות בבטון. יצר כיכרות כמו ככר יצחק רבים בפריז או הכיכר הלבנה.

  • מרסל ינקו

צייר ארכיטקט ואדריכל יליד רומניה ייסד את זרם הדאדא באמנות. השתייך לזרמי הפוטוריזם והאקספרסיוניזם לפני זרם הדאדאיזם. היה חבר בתנועת אופקים חדשים בעין הוד.

  • אנה טיכו

אמנית יהודיה שהתפרסמה בציוריה של הרי ירושלים. ארי ארוך – ארי ארוך הוא צייר ישראלי, זכה בפרסים רבים על ציוריו. חנה יקין – אמנית ישראלית הולנדית במקור עברה בהולנד את מלחמת העולם השנייה, עלתה לאחר המלחמה לארץ ונישאה לאמן אברהם יקין יצרה יצירות שעסקו בלידה אמהות אך גם בנושאים כלליים כמו אבולוציה ועוד.

  • הדי קון  

ציירת ישראלית, נולדה בזגרב ב 1936. אבדה את משפחתה בשואה. היא נמלטה מהנאצים היא התחבאה בבודפסט עלתה לישראל ב 1956. בני אפרת – צייר ופסל ישראלי יוצר בהדפס. נולד בבירות עלה לישראל ב 1947 למד בבי"ס אבני לאמנות. גר גם בלונדון ולמד בה אמנות נחשב לראשוני האמנים הקונספטואליים והשפיע על אמנים רבים.

  • דויד אסקלון

דויד אסקלון הוא פסל מודרני ועכשווי של פיסול בזכוכית הקים את הסטודיו של אסקלון. הלמר לרסקי – הלמר לרסקי הוא צייר ישראלי במקור אשר השפיע על עולם הצילום בכול העולם יצירותיו מוצגות בארה"ב בגרמניה ובשוויץ. מתמקד בצילום פורטרטים ובעבודה עם מראות. חי גם בשוויץ ובארצות הברית נהיה גם שחקן ואמן רב תחומי.

  • דויד רובינגר

צלם ישראלי, תצלומיו המפורסמים הם צילומי הצנחנים עם כיבוש הכותל במלחמת ששת הימים נקרא על ידי שמעון פרס הצלם של המדינה בהתהוותה. דויד טרטקובר – דויד טרטקובר הוא מעצב גרפי. הוא גם פעיל פוליטי אמן ומחנך למד בבצלאל בירושלים ולמד בקולג' לציור של לונדון ב 1975 פתח סטודיו משלו בתל אביב עבודותיו מתמקדות בתרבות ופוליטיקה.

  • אליאסף קובנר

אמן רב תחומי, יוצר סרטים העוסקים באבדן, התעללות, שליטה ואהבה. עוסק באמנות בעיצוב, ובפעילות יצירתית ענפה. אפרים משה לילין – צייר ויוצר הדפסים, יוצר אמנות יהודית וציונית – נקרא האמן הציוני הראשון. מנשה קדישמן – נולד בישראל עבד מגיל 15 כדי לסייע בפרנסת המשפחה היה רועה צאן, צייר מתקופה זאת בפחם ובעיפרון. צייר בעיקר כבשים יצר יצירות בכול העולם כמו בביאנאלה של ונציה ובגרמניה. יצר אמנות סביבתית אפית. פיסל בנוסף לכבשים גם פיסול מופשט.

  • רודי להמן

פסל ואמן ישראלי יליד גרמניה. למד בבי"ס לאמנויות בברלין. עבד אז בברזל ובאבן, פיסל גם בקרמיקה, כיור תבליטים, עלה לארץ עם עליית הנאצים לשלטון. גר ביגור ובחיפה אחר כך עבר לירושלים. היה ממייסדי כפר האמנים עין הוד.

לימודי אמנות יחשפו אתכם למגוון אמנים ישראלים משפיעים ומרגשים, אם תחום האמנות מדבר אליכם לימודי אמנות יהיו חוויה מרגשת ומלהיבה עבורכם.